[PowerNex] Mean Well USP-150-15 15V 10A 150W U-bracket Switching with PFC Function Power Supplies
★★★★★ 4.1 42 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by integratedpt.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
AC DC Power Supply Single-OUT 15V 10A 150W 7-Pin
Brand MEAN WELL
Wattage 150 watts
Item Weight 1.05 Pounds
Manufacturer Mean Well
Model Number USP-150-15
Output Wattage 150 Watts
Item Dimensions 8.46 x 2.65 x 1.3 inches
Mfr Part Number USP-150-15
Compatible Devices Personal Computer
System Bus Connector Type 7-pin
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.1 out of 5
★★★★★
42 ratings | 17 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
77% (32)
4 stars
7% (3)
3 stars
4% (2)
2 stars
2% (1)
1 star
10% (4)